Çocuklarda Diş Temizliği

Adana çocuk diş doktorundan randevu alınız çocuk diş hekiminden randevu alınız. en iyi çocuk diş doktoru adana. Çocuk diş doktoru zeynep ersan. diş hekimi zeynep ersan.

Çocuklar, el becerileri tamamen gelişene kadar diş temizliğini tek başına tamamlama konusunda yeterli olmayabilirler. Çocuğun el becerisi ve ebeveynin tutumu diş fırçalama alışkanlığını belirler. Bebeğin ağzında ilk dişler görülmeye başladıktan sonra (6-8 ay) diş temizliği ebeveynler tarafından yapılmaya başlanmalıdır.

Çocuk Diş Hekimi Adana

Her beslenmeden sonra temiz bir tülbent veya gazlı bez ile dişlerin silinmesi uygundur. 1-1,5 yaşından itibaren yumuşak bir diş fırçası diş temizliğinde kullanılabilir. Diş fırçası küçük başlı, düz ve yumuşak kıllardan oluşmalıdır.

Çocuk Diş Hekimi Adana

Çocuklar iki yaşından sonra diş fırçalarını kullanabilirler ama bu sadece alışkanlık kazandırılmak içindir. Fırçalama her zaman ebeveyn ya da bakım verenler tarafından tamamlanmalıdır. 3 yaşından sonra çok az miktarda çocuğun yaşına uygun diş macunu kullanılabilir ancak macun yutulmamalıdır. Çocukların diş fırçalamayı tek başlarına yapabilecekleri dönem ayakkabı bağlamayı öğrendikleri yani el becerilerini tamamen kazandıkları zamandır

Çocuk Diş Hekimi Adana